Księgowość

Co niezwykle ważne, dla spółki w USA nie potrzebujesz księgowości. Nasze spółki zarejestrowane są w takiej jurysdykcji, w której nie występuje ani VAT ani CIT. Nie ma potrzeby rejestrowania przychodów ani kosztów, tym bardziej nie ma potrzeby rejestrowania spółki jako płatnika VATu i jego cyklicznego rozliczania. Po prostu zajmujesz się biznesem i nic więcej nie powinno marnować Twojego czasu. Raz w roku płacisz jedynie stanowy podatek wysokości 60 USD (wysokość może ulec zmianie). Oszczędzasz nie tylko czas, ale i całkiem spore pieniądze. Zestawiając koszt księgowości dla spółek w Polsce średnio od 500 zł netto (630 brutto miesięcznie), w ciągu roku oszczędzasz co najmniej 7300) . Jeśli planujesz transakcje w Polsce, które będą wymagały zapłaty podatku (np. biorąc pożyczkę czy kupując samochód i musisz zapłacić PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych), to możesz uzyskać polski NIP w dalszym ciągu pozostając w rezydencji podatkowej USA.

Polskie przepisy rachunkowe i podatkowe należą do jednych z najsurowszych w Europie – warto zatem oddać tę część prowadzenia działalności w ręce doświadczonych specjalistów, którzy zadbają o interesy firmy oraz jej właściciela. W przypadku niewielkiej skali przedsięwzięcia warto skorzystać z biur księgowych oferujących usługi pełnej księgowości on-line, co pozwala na sprawne i szybkie księgowanie zdarzeń gospodarczych i znacznie zmniejsza koszty księgowości.

Koszty księgowości w Wielkiej Brytanii kształtują się cenowo podobnie jak w Polsce. Warto jednak mieć na uwadze, że brytyjski urząd skarbowy (HMRC) nie ma polskiej mentalności „napadania” na przedsiębiorcę i poszukiwania błędów w celu nakładania kar i domiarów. W praktyce kontrole są niezwykle rzadkie i są raczej skutkiem podejrzeń malwersacji. Trudno jest też zmusić brytyjski HMRC do skontrolowania przedsiębiorstwa na wniosek Polskiej strony w ramach pomocy prawnej, np. celem weryfikacji zasadności zwrotu nadpłaconych danin (głównie VAT) czy generowania kosztów. Brytyjski HMRC (Urząd Skarbowy) jak i Companies House (KRS) wychodzą z założenia, że dane udostępniane tym urzędom z zasady są prawdziwe. Sama księgowość też jest niezwykle uproszczona a rozliczenie z brytyjską „skarbówką” następuje online raz w roku, (Vat co 3 miesiące). W odróżnieniu od polskiego obyczaju, zwrot VAT-u w Anglii nie skutkuje narażaniem się na kontrole a sam obowiązek rejestracji jako podatnik VAT powstaje dopiero po osiągnięciu przychodów powyżej 85 000 GBP ( 480 000 złotych) .

Ponadto całość księgowania może następować online w systemie zintegrowanym z rachunkami bankowymi, również w aplikacji mobilnej. Natomiast o terminach składania rozliczeń przedsiębiorca jest informowany przez urzędy mailowo (tzw. reminderami tj.przypominaczami). Wystarczy wówczas wysłać plik generowany przez zintegrowane konto księgowe, a w wielu zintegrowanych aplikacjach księgowych rozliczenie vat a także jego zapłata/zwrot dokonuje się „samoczynnie”. W ofercie proponujemy takie gotowe rozwiązania jako znacznie tańsze od tradycyjnej księgowości (w granicach 20-30 Euro miesięcznie). Takie prowadzenie księgowości jest niezwykle proste.

Kupując naszą spółkę otrzymasz indywidualną ofertę księgowości dostosowaną do potrzeb Twojej działalności.